Цілком можливо, що проблема переробки пластику буде швидко вирішена завдяки ідеї, яку запровадила шотландська компанія MacRebur. Нововведення, внесену цими шотландцями, полягає в тому, що замість бітуму вони використовують гранули, отримані з пластикових відходів, пише Marcianos.
Це цілком здорова ідея, оскільки пластик насправді є похідним нафти, як і асфальт.
Цей тип нового асфальтування на основі пластмас випробували в Елгіні, Шотландія, і, за словами компанії, яка його виробляє, отриманий матеріал робить дороги більш довговічними, ніж традиційні.
“Наш генеральний директор, Тобі Маккартні, працював в Південній Індії з благодійною організацією, яка допомагає людям, які працюють на звалищах, збирати багато разів використовувані предмети і продавати їх.
Він зрозумів, що деякі з пластикових відходів, поміщені в вибоїни і нагріті до пластичного стану, можуть заповнити порожнину. Це навело його на думку про створення нового матеріалу для доріг “.
Інженери розробили метод, при якому 100% переробленого пластику перетворюють в маленькі гранули. Вони замінюють в асфальтовій суміші бітум – продукт переробки нафти, з якої на 10% складається звичайний асфальт і який потрібен для затвердіння суміші.
Першим покриттям, покладеним за новою технологією, стала під’їзна доріжка до будинку Маккартні, після чого компанія отримала можливість реалізувати свою ідею на території графства Камбрія в Англії.
У MacRebur обіцяють, що технологія дозволяє прокладати на 60% більш міцні дороги, які служать приблизно в 10 разів довше. “Процес абсолютно такий же, як змішування асфальту традиційним шляхом, але без додавання бітуму”, – заявив один з працівників заводу.
Завдяки цій ідеї більшість пластикових відходів можна повторно використовувати і отримати промислові показники замість того, щоб забруднювати моря і океани.