Російські війська намагаються окупувати Часів Яр на Донеччині, адже місто розташоване на висоті, з якої росіянам було би зручно наступати далі. Наразі вони щодня здійснюють спроби перейти канал, аби просунутися у місті.
Наразі підрозділам 24-ї ОМБр, що боронить місто, протистоїть російське угруповання чисельністю понад 10 тисяч. Про ситуацію та запеклі бої за Часів Яр розповів командир підрозділу бригади Богдан в інтерв’ю “Суспільне Донбас”.
Підрозділ, яким командує Богдан, захищає Часів Яр упродовж останнього року. Увесь цей час росіяни не полишали спроб захопити місто.
Наразі Росія кинула у наступ на Часів Яр понад 10 тисяч окупантів.
“Проти нас на цей момент стоїть ціла дивізія проти однієї бригади в нашій смузі відповідальності. Це десь понад 10 тисяч. І вже туди підключилася одна мотострілецька бригада на допомогу цій дивізії”, – каже Богдан.
Росіяни щодня здійснюють спроби перейти канал Сіверський Донець – Донбас, аби просунутися у місті. Для цього окупанти намагаються намацати “слабкі місця” в українській обороні: на відміну від російської армії, українське військо відчуває нестачу особового складу.
“У нас недостатня кількість особового складу, який може виконувати бойові задачі. Тому люди дуже довгий час перебувають на позиціях без ротацій, без відпочинку, просто без можливості хоча б одну-дві доби відпочити від щоденного ведення бойових дій”, – пояснив військовий.
Водночас відчувають оборонці Часового Яру й дефіцит боєприпасів, особливо артилерійських.
“Артилерійських снарядів дуже великий дефіцит. Так само зараз у противника велика перевага в дронах. І дуже критична проблема – це особовий склад: люди, які зараз на позиціях, втомилися, як і морально, як і фізично, їм потрібен відпочинок, потрібна заміна. Це зараз дуже критично, велика нестача у нас особового складу в підрозділах. І передусім мотивованого”, – окреслив ситуацію командир.
Майже всі шляхи евакуації поранених та доставки боєприпасів у місто вже перебувають під вогневим контролем армії РФ, розповів Богдан. Тож оборона міста наразі ускладнена. Однак, переконаний військовий, оборонятися не лише можна, а й треба.
“Й у руїнах можна оборонятись, просто над цим треба працювати: готувати будівлі, окопуватись, облаштовувати все. Все залежить від хитрості, інженерного обладнання. У цій ситуації нам вигідніше тримати оборонний бій саме на нашому напрямку, бо у нас є перевага – це канал, який ускладнює пересування противнику, застосування броньованої техніки”, – пояснив Богдан.
Захоплення Часового Яру дало б ворогові переваги для подальшого наступу, каже захисник.
“Часів Яр – це висота. Це для них дуже важливе місто і в плані військовому, і в політичному, бо це прямі, скажемо так, ворота на Костянтинівку, Дружківку й Краматорськ”, – наголосив він.
Найгірший сценарій для Часового Яру, вважає Богдан, полягає у тому, що місто просто повторить долю інших населених пунктів, які намагаються захопити росіяни. Однак поки Часів Яр стоїть, українські воїни не дають загарбникам перейти канал.
“З такого з найгіршого: надалі може статися взагалі оточення деяких підрозділів. І за собою призведе навіть до втрати самого міста Часів Яр. А надалі може й навіть там просування по трасі до самої Костянтинівки. Поки у нас будуть можливості, будемо виконувати, бо головна задача, не дати противнику пройти далі”, – наголосив військовий.