Вночі українські дрони атакували низку військових об’єктів на території країни-агресора Росії. Внаслідок численних вибухів зайнялися заводи та НПЗ у містах Енгельс, Саратов, Казань і не лише.
Випадки пошкоджень підтвердила влада деяких регіонів, вже через годину після “бавовни” запевняючи, що наслідки ліквідовано. Водночас росіяни в мережі продовжили публікувати кадри масштабних займань.
Атаковано підприємство в Енгельсі та НПЗ у Саратові
Спершу саратовські Telegram-канали заявили, що серед ночі жителів розбудили сирени в області – близько 04:00 за місцевим часом. Через деякий час в облцентрі й сусідньому Енгельсі слухали звуки вибухів, стверджуючи: “працює система ППО”. Пізніше вже говорили про пожежу.
“Декілька хвилин тому очевидці чули близько 10 вибухів над Енгельсом. Нині над одним із районів видно дим”, – підтвердили російські пабліки.
Згодом з’явилися відео й фото з поясненням, що це горить атаковане підприємство. Саратовці публікували кадри пожежі в місті, розташованому від них навпроти на лівому березі Волги, до якого “бавовна” навідувалася буквально тиждень тому.
Губернатор Роман Бусаргін підтвердив пошкодження на промисловому підприємстві в місті, заявивши, що екстрені служби “працюють у посиленому режимі”.
Через годину місцеві в Telegram-каналах жалілися, мовляв, знову в Саратові й Енгельсі лунали сирени.
У Росавіації сповістили про тимчасове закриття саратовського аеропорту “Гагарін” на прийом і відправлення рейсів. А в місцевій адміністрації – про переведення шкіл на дистанційку через загрозу атаки БПЛА.
“Горить нафтопереробний завод, який уже п’ять днів ніяк не можуть загасити”, – констатували пропагандисти.
Також росіяни заявили, що “прилетіло” й Саратову – там теж спалахнув НПЗ.
Офіційне повідомлення з боку України
Цієї ночі оператори 14-го окремого полку БпАК Стл безпілотних систем у взаємодії з іншими складовими Сил оборони повторно уразили інфраструктуру військового аеродрому “Енгельс-2”, на якому базуються літаки Ту-95МС та Ту-160 22-ї важкої бомбардувальної авіадивізії.
У результаті ураження на території нафтобази “Кристалл” знову відбулося займання ццистерн із рідкісним авіаційним паливом для бомбардувальників Ту-160, які РФ використовує для терору проти цивільного населення України.
“Кількаденна комплексна операція зі зменшення спроможностей стратегічної авіації ворога завершена. Робимо все можливе, щоб пожежні бригади Енгельса, які тільки-но загасили полум’я після попереднього удару, не лишилися без роботи в умовах все більш тяжкої економічної ситуації на Росії”, – йдеться в Telegram-каналі 14-го окремого полку БпАК.
У Казані атаковано завод “Оргсинтез”
Водночас татарстанські пабліки повідомляли, що “ЗСУ спробували атакувати” завод “Оргсинтез” (офіційно випускає продукти органічного синтезу) в Казані. За словами місцевих жителів, там теж спалахнула сильна пожежа, з різних районів міста видно, як звідти валить дим.
“Уламки БПЛА впали на території підприємства хімічної промисловості, там почалася пожежа. Зараз на місці працюють рятувальники”, – стверджували росіяни, публікуючи кадри масштабного загоряння.
Влада Республіки Татарстан підтвердила пошкодження. За її даними, о 05:20 у передмісті Казані внаслідок атаки БПЛА “відбулося загоряння газової цистерни”. Кажуть, що внаслідок НП ніхто не постраждав, а екстрені служби, які оперативно прибули на місце події, “ліквідували наслідки”.
Зі свого боку Telegram-канал ASTRA стверджував, що у Казані після атаки БПЛА насправді горіла база зріджених газів. За словами авторів, на відео видно, що горіння відбувається за підприємством “Казаньогрсинтез” – там, де розташована база, що належить “Газпрому”.
“На відео видно характерну трубу та лінію електропередач. Об’єкт – газова заправка. Місцеві жителі пишуть у відгуках, що заправляли там газом автомобілі й балони побутового призначення. Відстань між підприємствами – близько 2 км”, – йдеться у повідомленні.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України лейтенант Андрій Коваленко зазначив, що казанський завод “Оргсинтез” зазнав ураження, адже є стратегічним об’єктом, який має безпосереднє значення для військово-промислового комплексу країни-агресора РФ. Підприємство спеціалізується на виробництві матеріалів, що знаходять застосування у створенні військової техніки, озброєння та комплектуючих; виробляє компоненти для вибухових речовин, що використовуються у виробництві боєприпасів.
Загалом він підкреслив, що вночі 14 січня, як і ввечері 13 січня, в Росії горіли ті об’єкти, що працюють на війну РФ проти України і є законними цілями для ураження.
“Цілі в Енгельсі, Саратові, Казані, Брянську, Тулі, серед яких заводи з виробництва компонентів і речовин для зброї, НПЗ, нафтобаза, склади та ППО РФ”, – написав Коваленко.
Атаковано підприємство “Транснафти”
Також у Республіці Татарстан дрони атакували головну нафтоперекачуючу станцію “Транснафти” в Альметьєвську. Обсяг її резервуарного парку становить 650 млн куб. м.
Місцева адміністрація заявила, що “з метою гарантування безпеки” у промисловій зоні міста проводяться “заходи щодо антитерористичної захищеності”.
Загалом російські пропагандисти вранці 14 січня поскаржилися, щоб під наймасовішою атакою БПЛА було щонайменше п’ять регіонів РФ. Крім прильотів по нафтобазі й заводах у вказаних вище містах, вибухи через “атаку 16 дронів” лунали в районі міста Алексін Тульської області; нібито “14 українських безпілотників” зафіксували у Ростовській області; три дрони атакували Котовськ у Тамбовській області; у Воронежі вночі було “зафіксовано активність”; в Орлівській області “збили 17 українських безпілотників”