Адміністрація Байдена готує великий пакет санкцій проти танкерів, що перевозять російську нафту за цінами, вищими за встановлений ліміт (60 доларів за барель). Основна мета – скоротити доходи Росії від нафти та посилити підтримку України.
Про це пише Reuters. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року США та їхні союзники наклали численні санкції на російські енергоресурси, зокрема нафту, яка є одним із головних джерел доходів російської економіки.
У грудні 2022 року країни G7, ЄС та Австралія встановили граничну ціну на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель, а також заборонили використання західних послуг, таких як страхування, фінансування та транспорт, для перевезення нафти, проданої вище цієї ціни.
Однак Росія змогла частково обійти ці обмеження, використовуючи так званий “тіньовий флот” старих танкерів. За оцінками експертів, до цього флоту входять сотні застарілих суден, які є менш безпечними та схильними до розливів нафти, що створює додаткову екологічну загрозу. Щоб мінімізувати ризики обходу санкцій, Вашингтон планує запровадити нові заходи, які унеможливлять подібні дії.
Новий пакет санкцій, як зазначають джерела Reuters, включатиме обмеження для танкерів, що перевозять нафту за цінами, вищими за граничну. Окрім цього, під санкції можуть потрапити особи та компанії, які займаються організацією нелегальних перевезень нафти. Міністр фінансів США Джанет Йеллен підкреслила, що Вашингтон не виключає можливості накладення обмежень на китайські банки, якщо ті будуть допомагати Росії обійти обмеження.
Очікується, що посилення санкцій посприяє додатковому скороченню доходів Росії, що вже змушена перенаправляти продажі нафти до таких країн, як Китай та Індія, пропонуючи значні знижки на сировину. Такі кроки також покликані зміцнити позиції України на міжнародній арені та підтримати її в умовах тривалої війни.
Зміцнення підтримки України за інформацією джерел, зараз є пріоритетом для адміністрації Байдена, оскільки в січні 2025 року на посаду вступає новообраний президент Дональд Трамп. Як відомо, Трамп неодноразово висловлював скептичне ставлення до обсягів фінансової допомоги Україні та заявляв про необхідність її скорочення.