Врожайність помідорів можна підвищити за умови правильного догляду за рослинами.
Обробка томатів у червні.
Дуже дієвим засобом для профілактики захворювань є препарат Квадріс, його можна застосовувати для профілактики, але досвідчені фахівці, частіше його використовують коли з’явились перші ознаки хвороби. Для них цей засіб являється «швидкою допомогою», коли вже нічим допомогти не можна.
Ранню продукцію помідорів, бажано, вирощувати без застосування хімічних засобів. Їх можна замінити біопрепаратом Фітоспорин,1 ч. л. на 10 літрів води, на протязі всього сезону обробляють через кожні 10-14 днів.
Від білокрилки на томатах, обробляють Фітовермом, Біовертом чи іншими інсектицидами. Актара, Антикліщ, Аполло чи Фітоверм, знищать павутинного кліща.
Підживлення томатів у червні.
Для нарощення вегетативної маси, посилення кореневої системи, формування міцних бутонів та в подальшому смачних плодів, потрібно підгодувати рослини комплексним добривом.
До цвітіння та зав’язування плодів, застосовують розчин сечовини, 50-60 грамів на 10 літрів води. Можна додати в кожний літр розчину 1,5 грама сульфату магнію.
При першій зав’язі застосовують фосфорно-калійне добриво, на 10 літрів води 10 грамів суперфосфату та 7-10 грамів сірчанокислого калію.
Якщо листки на помідорних кущах скрутилися, потрібно обприскати рослини розчином мідного купоросу, 1-2 грами на 1 літр води.
Всі роботи проводять ввечері чи в похмурі дні.
В період інтенсивного плодоношення томатів, для прискорення плодоношення та одночасного захисту від фітофтори, потрібно підживити їх таким розчином: 1,5-2 літри деревного попелу та 10 грамів борної кислоти заливають 5 літрами окропу, охолоджують та доводять водою до 10 літрів. Додають до розчину пляшку аптечного йоду та залишають настоюватись добу. Далі, при проведенні обробки рослин, додають 1 літр розчину до 10 літрів води.
Добре відзиваються помідори й на стимулятори та регулятори зростання.
Обробка томатів у липні.
Молочна сироватка. Плівка, яка створюється на листках не дозволяє грибку розростатись. Готують такий розчин: змішують 3 літри води та 1 літр молочної сироватки. Обробку проводять не менше 2-3 рази на місяць.
Бордоська суміш. 1% розчин застосовують від фітофторозу та бурої плямистості.
Також, можна застосувати наступні препарати: Бар’єр, Оксихом та Абіга-Пік.
Хворі листки та пагони рослини потрібно видалити та спалити, щоб попередити зараження.
Зі шкідників у липні активні такі комахи: дротяники, капустянки й совки. Ставлять приманки та обробляють землю такими препаратами: Землин, Медветокс, Террадокс або Почин. Совку можна знищити Алатаром, Батрайдером або БіоКіллом.
Підживлення томатів у липні.
Для продовження плодоношення та отримання великого врожаю, обробляють помідори молочною сироваткою. Розчиняють у 10 літрах води 2 літри сироватки, додають у розчин 2 ст. л. деревного попелу та 10 крапель настойки йоду. Норма витрат півлітра на рослину.
При нестачі кальцію підгодовують помідори розчином кальцієвої селітри: у 1 літрі води розчиняють 2 грами селітри.
Два рази на місяць томати підживлюють комплексним мінеральним добривом: розводять у 10 літрах теплої води нітроамофоску 1-2 ст. л. та 1-2 склянки деревного попелу.
Ці нехитрі поради зможуть допомогти у догляді за помідорними плантаціями.