Військовозобов’язані, які мали статус “обмежено придатні”, повинні до 4 лютого повторно пройти військово-лікарську комісію. В іншому разі їм загрожує штраф.
Про це повідомив представник Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін в інтерв’ю “Суспільному”.
Він нагадав, що 4 травня 2024 року набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист”. У зв’язку з цим статус “обмежено придатний” було фактично скасовано.
“Також було внесено зміни до наказу міністра оборони номер 402, який визначає порядок проходження військово-лікарської експертизи, військово-лікарської комісії. Фактично, з правового поля було виключено таке поняття, як “обмежено придатний до військової служби”. Особи, які отримали статус “обмежено придатний”, протягом дев’яти місяців від дня набрання чинності законом мають повторно пройти військово-лікарську комісію”, – сказав Істомін.
Зазначається, що військово-лікарські комісії більше не виносять постанову “обмежено придатний”. Тепер існує висновок “придатний до військової служби у військових частинах забезпечення, ТЦК і СП, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони”.
“Потрібно розуміти, що цей висновок – він не є заміною висновку “обмежено придатний”. У розкладі хвороб також відбулися деякі зміни. Відповідно, людина, яка отримала раніше, до набрання чинності цим законом, висновок “обмежено придатний”, підлягає повторному огляду. Вона може бути визнана як придатною до військової служби, так і придатною до служби в частинах забезпечення та ТЦК”, – наголосив він.
Представник Полтавського обласного ТЦК і СП заявив, що ці зміни стосуються цивільних військовозобов’язаних, а також призовників і військовослужбовців. Їм потрібно повторно пройти ВЛК, після чого буде визначено їхній ступінь придатності.
Істомін додав, що якщо люди, які мають повторно пройти військово-лікарську комісію до 4 лютого, не зроблять цього, вони порушать статтю 201-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це передбачено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисячі гривень.