Генерал армії США у відставці Веслі Кларк пояснив, чому країни НАТО не збивають російські ракети над Україною, Польщею чи Румунією.
«Технічно, напевно, нічого не заважає. Це лише питання узгодження відповідної стратегії. А стратегія полягає в тому, щоб намагатися контролювати і мінімізувати ескалацію, тому що демократії не хочуть визнавати, що на них нападають. Це таке стратегічне політичне рішення», — сказав Кларк.
Відповідаючи на запитання про те, хорошим чи поганим є таке рішення, американський генерал зазначив, що це залежить від мети, яку воно переслідує. «Якщо ви вважаєте, що відкладений конфлікт — це конфлікт, якому можна запобігти, то ви хочете відкладати конфлікти якомога довше. Так державні діячі Європи 1930‑х років вірили, що якщо вони зможуть відтягнути початок конфлікту, то зможуть йому запобігти. І саме тому Невілл Чемберлен [британський премʼєр у 1937‑1940 роках] сказав, як після Мюнхенської конференції [1938 року, де було підписано угоду, що сьогодні вважається невдалим актом умиротворення] він вірив, що настане мир. І тоді справді відвернули Другу світову війну на кілька місяців.