Україна 24 серпня провела обмін військовополоненими з російською стороною. Додому повернулися 115 українських захисників.
Про це повідомляє президент Зеленський.
“Ще 115 наших захисників повернулися сьогодні додому. Це воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби”, — написав він.
Російське інформагентство “РИА Новости” заявило, що рф повернула 115 військовослужбовців, які опинилися в українському полоні в Курській області.
Натомість росія передала Україні 115 полонених ЗСУ.
Також російські ЗМІ повідомляють, що обмін відбувся за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.
“При поверненні російських військовослужбовців із полону посередницькі зусилля гуманітарного характеру надали ОАЕ”, — пише вороже “РИА Новости”.
Це воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби.
Ще 115 наших захисників повернулися сьогодні додому.
Деталі:
Усі врятовані під час 55-го обміну полоненими – це військовослужбовці-строковики, зокрема і ті, які потрапили у ворожу неволю під час героїчної оборони рідної землі ще в перші місяці повномасштабного російського вторгнення у 2022 році – Координаційний штаб
Серед інших вдалося визволити дев’ятьох незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків та трьох прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили “Азовсталь”). Усі врятовані цього разу – солдати, сержанти та матроси.
Також додому повертаються шестеро нацгвардійців з гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину.
Українські воїни, яких сьогодні вдалося звільнити з неволі ворога, також брали участь у важких боях за Гостомель і запасний командний пункт Генштабу на Київщині, а на Херсонщині – за пропускний пункт “Чонгар” на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом.
Чимало визволених українських військовослужбовців мають проблеми зі здоров’ям внаслідок поранень, а також через недотримання росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні. Всі вони пройдуть медичний огляд, необхідне лікування, отримають психологічну допомогу, реінтегруються в наше суспільство та дістануть належні виплати.