НАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні голові Антимонопольного комітету і колишньому очільнику Донецької ОВА Павлу Кириленку.
Про це повідомляє пресслужба САП, передає Цензор.НЕТ
“14 серпня 2024 року за погодженням прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом”, – ідеться в повідомленні.
Дії особи кваліфіковані за ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.
- Серед набутого посадовцем майна:
7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м; - будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
- 2 гаражних бокси;
- 6 машино-місць;
- 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
автомобіль “ВМW Х3”.
“Загальна вартість активів склала 61,7 млн грн. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок”, – написали в САП.
У подальшому з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
У відомстві зазначили, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування “Радіо Свобода”.
У САП імені не зазначають, однак за даними Центру протидії корупції ідеться про голову АМКУ Павла Кириленка.
Розслідування незаконного збагачення Кириленка
Нагадаємо, у березні 2024 року НАБУ відкрило справу проти голови АМКУ Кириленка після розслідування про елітне майно його родини.
Як повідомлялося, журналісти виявили, що родина Павла Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.
Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. При цьому, елітну нерухомість в Ужгороді купували вже під час повномасштабної війни.
Водночас ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, а сам посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.