У ВВС проаналізували проблеми України з електроенергією і спрогнозували наслідки, якщо РФ продовжить свої ракетні удари.
Україна купує електроенергію в Європейському Союзі, щоб покрити свій дефіцит. Однак цього недостатньо, щоб компенсувати його повністю.
Похмурий прогноз щодо блекаутів в Україні взимку дало видання ВВС.
“Мешканці тримільйонної столиці Києва стикаються з одними з найзначніших нестач електроенергії. Гул генераторів лунає крізь місто, а вночі вулиці часто вкриті темрявою. Сім’ї з маленькими дітьми, які живуть на верхніх поверхах багатоквартирних будинків, залишилися без працюючих ліфтів, тому їм доводиться підніматися десятками сходових прольотів”, – описують журналісти життя у Києві.
Ситуація може погіршитися, оскільки влітку температура підвищиться і люди вмикатимуть свої кондиціонери.
Олег Стрілка з Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумах розповів BBC, що одним із наслідків тривалих відключень електроенергії є те, що люди вмикають всі електроприлади одночасно, коли елекропостачання відновлювалося, що спричиняло пожежі. “Протягом останнього місяця ми рятували дітей і людей похилого віку із задимлених будинків”, – сказав він.
На думку журналістів видання, якщо Росія продовжить атакувати електростанції, найгірший сценарій полягає в тому, що настання зими українці можуть проводити до 20 годин на день без електроенергії та опалення.
Частково проблема полягає в тому, що українські теплові та гідроелектростанції важко і дорого ремонтувати.
“На ремонт деяких знадобляться роки, а інші можуть ніколи не відновити роботу”, – сказала директорка з комунікацій НЕК “Укренерго” Марія Цатурян.