Для того щоб троянди радували вас не рідкісними самотніми бутонами, а рясним довгим цвітінням, їм необхідний правильний догляд, в тому числі своєчасне внесення добрив.
Розарії ніколи не виходять з моди. Незважаючи на примхливість троянд і гострі шипи, які частенько ранять захоплених розоводів, багато хто мріє посадити на своїй ділянці прекрасний квітучий кущ. Але щоб мрії втілилися в реальність, троянди необхідно підгодовувати.
Факт Жителі німецького міста Гільдесгайм вважають, що найстаріший кущ троянд росте саме у них. За легендою, він був посаджений в 815 році. Ботаніки, в свою чергу, припускають, що цьому кущу більше 400 років. |
Основне значення для стимуляції рясного цвітіння має фосфор. Він впливає на розмір квітів і кількість бутонів, а також сприяє формуванню нових коренів. Удобрювати рослини фосфором можна весь сезон. Однак було б помилкою підгодовувати троянди лише фосфорними добривами. Адже калій теж впливає на формування бутонів. Крім того, трояндам необхідний азот, що сприяє формуванню здорової зеленої маси. Його вносять навесні, тому що осінні підгодівлі азотовмісними добривами знижують зимостійкість рослин. Якщо перегодувати троянду азотом, то цвітіння настане пізніше, а сама рослина стане більш уразливим для захворювань. Не зайвими будуть магній (який виходить на перший план при зав’язуванні бутонів і впливає на яскравість кольору пелюсток), залізо (для профілактики хлорозу), а також бор і марганець
Як вносити добрива
Існують різні методики внесення добрив. Наприклад, можна відступити від стебла на 15 см і, намагаючись не пошкодити коріння, зробити неглибоку кільцеву борозну. Заповнити її добривом, змішаним з чорноземом, після чого присипати борозну землею. Досвідчені садівники стверджують, що при такому внесенні добриво буде частково розчинятися під час поливів або дощів, і рослина буде отримувати всі необхідні речовини поступово.
Важливо Важливо пам’ятати, що добрива не можна вносити в незволожений грунт, це може призвести до опіку коренів. |
Позакореневе підживлення – відмінний варіант для троянд, тому що рослина швидко отримує необхідні речовини, вбираючи їх через листя, при цьому склад грунту не змінюється. Таким чином можна вносити як мінеральні, так і органічні добрива. Занадто пізній (з настанням сутінків) вечірній полив і обприскування рослин не рекомендуються, оскільки волога, що не встигла випаруватися може спровокувати появу грибка.