Посли країн Групи семи підтримали намір президента Володимира Зеленського розпустити Окружний адміністративний суд Києва, вбачаючи у цьому важливий крок для реформи судової системи.
Відповідне повідомлення оприлюднили у Twitter G7.
“Посли G7 вітають ініціативу Володимира Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва як важливий крок у процесі комплексної реформи судової системи в Україні”, – пишуть посли.
Вони додають, що життєво необхідно, аби суд, який замінить ОАСК, був створений прозоро, відбір здійснювався на основі професійних якостей та з ретельними перевірками доброчесності.
“Реформа Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів також життєво важлива для того, щоби забезпечити високий рівень доброчесності суддів”, – нагадують посли “сімки”.
Нагадаємо, 13 квітня Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, яким пропонує ліквідувати скандальний Окружний адміністративний суд Києва.
З деталей стало відомо, що Зеленський пропонує замість ОАСК утворити Київський міський окружний адміністративний суд.
Суддів ОАСК, до доброчесності яких не буде виникати питань, переведуть до іншого суду, а якщо ті не захочуть – будуть звільнені. Як зазначають українці в коментарях до цієї новини, таким рішучим президента Зеленського ще не бачили. Видно, що йому вже осточортіли старі еліти, і він буде роби все, що обіцяв перед тим як йти у президенти.
Також сьогодні стало відомо, що скандальний глава ОАСК Павло Вовк допомагав людям олігарха Ігоря Коломойського у вирішення однієї зі справ “ПриватБанку”. Такого висновку дійшли журналісти “Слідство.Інфо”, в розпорядженні яких опинилися записи розмови в кабінеті голови Окружного адмінсуду Києва.
У травні 2019 року до Вовка звернувся колега Вадим Босий, заступник глави Господарського суду Києва. На той час він якраз розглядав справу, позивачем у якій був олігарх Коломойський. Той вимагав визнати недійсними кредитні договори та договори поруки.
У Нацбанку повідомили, що у 2016, будучи ще співвласником “Приватбанку”, Коломойський уклав з установою декілька договорів поруки. Ціна питання – 9,2 млрд гривень. Попри те, що через деякий час банк націоналізували, Коломойський всеодно залишився боржником НБУ.
Тож Босий, прийшовши до судді Вовка, запитував у нього, “чи цікава комусь ця справа”. Після цього глава ОАСК вирішив “посприяти”, тому зробив дзвінок одному зі своїх знайоми з оточення Коломойського.
“Скажи, пожалуйста, ты не занимаешься лично, вот такой же, помнишь, болезненный вопрос, очень-очень болезненный? “Бороды” (ймовірно, йдеться про Ігоря Коломойського — ред.) вопрос самый главный”, — сказав Вовк своєму співрозмовнику.
Позивачем у цій справі, про що свідчать дані судового реєстру, був Коломойський. Записи розмови вказують на те, що суддя Босий хотів, аби Вовк порекомендував йому щодо прийняття рішення по цій справі.
Далі в оригіналі:
“Ну, фамилия там “Бени”, ты понял, а исполнитель Босый, Босый Вадик. Это ж он приехал только что, говорит: “А що мені робити? Всі ходять [як] якісь шлепери, непонятно, что, без конкретики, кому воно цікаво чи не цікаво взагалі?” – так суддя Вовк переказав своєму колезі суть справи.
Суддя Босий у червні 2020 задовільнив позов олігарха Коломойського – договори на 9,2 млрд гривень визнали недійсними.
У Нацбанку, коментуючи ситуацію, зазначили, що суддя Босий був упередженим по цій справі, тому там намагаються скасувати його рішення у вищих судових інстанціях.
Репортери подзвонили Вадиму Босому, однак, після озвучених запитань, суддя сказав, що виникли “проблеми зі зв’язком” і кинув слухавку. На подальші дзвінки він не відповів. На запитання журналістів у месенджері WhatsApp суддя не відповів, хоч і прочитав їх.