Спікер палати представників США прибула з візитом у Тайвань
Про посадку борту третьої людини у політичному істеблішменті США у Тайбеї повідомила система моніторингу руху літаків Flightradar.
Китай категорично виступав проти візиту представника США на острів, який лідери КНР вважають невід’ємною частиною країни.
Згідно з повідомленням місцевих медіа, Китай закриває для цивільних літаків повітряний простір країни в напрямку Тайванської протоки. Натомість підняв в небо винищувачі Су-35, які перетнули Тайванську протоку і летять у бік Тайваню.
МЗС КНР заявив, що Китай вживе рішучих заходів для захисту державного суверенітету та територіальної цілісності.
Тайванське телебачення повідомляє про введення в країні другого рівня бойової готовності.
Близько 17:40 літак приземлився.
Після прибуття на Тайвань спікер Ненсі Пелосі та члени делегації Конгресу зробили цю заяву. Вони зазначили, що це першим офіційним візитом до Тайваню спікера Палати представників США за 25 років.
“Візит нашої делегації Конгресу на Тайвань вшановує непохитну відданість Америки підтримці динамічної демократії Тайваню. Наш візит є частиною нашої ширшої подорожі до Індо-Тихоокеанського регіону — включаючи Сінгапур, Малайзію, Південну Корею та Японію — зосередженої на взаємній безпеці, економічному партнерстві та демократичному врядуванні. Наші дискусії з керівництвом Тайваню будуть сконцентровані на підтвердженні підтримки партнера та просуванні наших спільних інтересів, включаючи просування вільного та відкритого Індійсько-Тихоокеанського регіону. Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією”, – йдеться у заяві.
Також делегація чітко заявила, що Сполучені Штати продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво в регіоні.
“Наш візит є одним із кількох делегацій Конгресу на Тайвань, і він жодним чином не суперечить давній політиці Сполучених Штатів, яка керується Законом про відносини з Тайванем 1979 року, Спільними комюніке США та Китаю та Шістьма запевненнями”.
Our visit is one of several Congressional delegations to Taiwan – and it in no way contradicts longstanding United States policy, guided by the Taiwan Relations Act of 1979, U.S.-China Joint Communiques and the Six Assurances.
— Nancy Pelosi (@SpeakerPelosi) August 2, 2022
Китай, який перед візитом огоглосив про початок військових навчань, зараз підтвердив, що вони будуть відбуватись навколо острова у шести секторах.
“З 12:00 4 серпня до 12:00 (за пекінським часом) 7 серпня 2022 року Китайська народно-визвольна армія проведе важливі військові навчання та навчальні заходи”, – повідомляє у твітер China Xinhua News.
Xinhua is authorized to release the notice: from 1200 (Beijing Time) Aug. 4 to 1200 (Beijing Time) Aug. 7, 2022, the Chinese People's Liberation Army will conduct important military exercises and training activities. Click for more https://t.co/HhTuKco6RR pic.twitter.com/eSvOKsNrZY
— China Xinhua News (@XHNews) August 2, 2022
Джерело: Еспресо